Udstillinger Leckie

Velkommen til berner-grandioso.dk

 

 

 

 

 

Strib (DK)

17. november 2018

Excellent m. CK

3. vinder åben klasse

Heike Schraven (D)

Hamborg (D)

16. september 2018

Vorzüglich

1. vinder åben klasse BOS

Antje Fischer (D)

Notmark (DK uofficiel)

8. september 2018

Excellent

1. vinder åben klasse BIK 2

Birgitte Gothen (DK)

Jarmen (D)

17.06.2018

Vorzüglich

Åben Klasse

Christian Schmid (D)

Jarmen (D)

16. juni 2018

Sehr Gut

Åben Klasse

Hans Jährling (D)

Otterup (DK)

10. juni 2018

Excellent

Åben Klasse

Anika Juhasz Istvanne (H)

Otterup (DK)

9. juni 2018

Excellent

Åben Klasse

Jens Utke Ramsing (DK)

Neumünster (D)

2. juni 2018

Vorzüglich

2. vinder åben klasse

Frank Lorenz (D)

Riskov (DK uofficel)

10. maj 2018

Very Good

Åben Klasse

Emily Green (GB)

Slagelse (DK)

3. marts 2018

Excellent

Åben Klasse

Charlotte Høier (DK)

Nyborg (DK)

20. januar 2018

Excellent

4. vinder åben klasse

Hedd Richards (GB)

Strib (DK)

18. november 2017

Excellent

Åben Klasse

Marie K. Due Petersen (DK)

Hamborg (D)

3. september 2017

Vorzüglich

3. vinder åben klasse

Gabriela Schrank (A)

Notmark (DK uofficiel)

26. august 2017

Excellent

2. vinder åben klasse - 3 BIK

Freddie Klindrup (DK)

Otterup (DK)

24. juni 2017

Very Good

Åben Klasse

Petra Junehall

Sabroe (DK uofficiel)

25. maj 2017

Excellent

3. vinder åben klasse

Camilla Gothen

Fredericia (DK)

12. februar 2017

Very Good

Åben Klasse

Hilkka Salohalla

Slagelse (Dk)

18. september 2016

Very Good

Åben Klasse

Elin Normannseth

Hamborg (D)

4. september 2016

Vorzüglich

3. vinder åben klasse

Henny kappetijn

Bernermarked (DK uofficiel)

6. august 2016

Excellent m. CK

2. vinder åben klasse

Camilla Gothen

Otterup (DK)

26. juni 2016

Very Good

Åben Klasse

Zoltan Baffia

Otterup (DK)

25. juni 2016

Excellent m. CK

3. vinder åben klasse

Lisbet Utke Ramsing

Neumünster (D)

4. juni 2016

Vorzüglich

2. vinder åben klasse

Christian Schmid (D)

Notmark (DK uofficiel)

28. maj 2016

Excellent m. Ck

2. vinder i Åben klasse - 2 BIK

Susanne Laursen (DK)

Køge (DK)

14. maj 2016

Excellent m. Ck - Cert

1. vinder Åben klasse - 2 BIK

Elena Agafonova (RUS)

Dortmund (D)

8. maj 2016

Vorzüglich

4. vinder Åben Klasse

Jochen Eberhart (D)

Århus (DK)

5. maj 2016

Excellent m CK

3. vinder Åben klasse - Uofficiel

Tenna Bihlet Dahl (DK)

Slagelse (DK)

20. marts 2016

Excellent

3. vinder Åben klasse

Taina Nygård (FIN)

Fredericia (DK)

13. febr. 2016

Excellent m. Ck

2. vinder Åben klasse

Carsten Birk (DK)

Nyborg (DK)

24. jan. 2016

Excellent

 

3. vinder Åben klasse

Einer Paulsen (S)

Nyborg (DK)

23. jan. 2016

Excellent

Åben klasse

Regula Bürgi-Rindlisbacher (CH)

Strib (DK)

21. nov. 2015

Excellent

3. vinder

Mellemklasse

Kresten Scheel (DK)

Herning (DK)

1. nov. 2015

Excellent

Mellemklasse

Guido Schäfer (DE)

Herning (DK)

31. okt. 2015

Excellent

Mellemklasse

George Kostopoulos (GR)

Nørbølling (DK)

8. aug. 2015

Excellent

1. vinder - BIK 1 - Bim - Mellemklasse - Uofficiel

Hans Erik Pedersen (DK)

Otterup (DK)

7. juni 2015

Very Good

Juniorklasse

Søren Wesseltoft (DK)

Otterup (DK)

6. juni 2015

Excellent m. CK

Juniorklasse

Helge Werner Hagen (N)

Dortmund (D)

9. maj 2015

Vorzüglich

4. vinder - Juniorklasse

Regula Bürgi (CH)

Dortmund (D)

8. maj 2015

Sehr Gut

4. vinder - Juniorklasse

Heike Schraven (DE)

Slagelse (DK)

22. marts 2015

Excellent m. CK - Res. Cert - Juniorcert

1. vinder - BIK 3 - Juniorklasse

Gerda F. Schaufeli (NL)

Fredericia (DK)

7. febr. 2015

Excellent

3. vinder - Juniorklasse

Irina Poletaeva (RUS)

Nyborg (DK)

18. jan. 2015

Very Good

Juniorklasse

Ole Staunskjær (DK)

Nyborg (DK)

17. jan. 2015

Excellent

Juniorklasse

Svante Frisk(S)

Strib (DK)

22. nov. 2014

Excellent m. CK - Cert - Juniorcert

1. vinder - BIK 2 - Juniorklasse

Jochen Eberhart (D)

Års (DK)

11. okt. 2014

Very Good

3. vinder - Juniorklasse

Gert Christensen (DK)

Hårlev (DK)

6. sept. 2014

Særdeles Lovende

2. vinder - Hvalpeklasse

Jöelle Bardet (F)

Århus (DK)

23. aug. 2014

Særdeles Lovende

1. vinder - Hvalpeklasse

Jørgen Hindse (DK)

Otterup (DK)

15. juni 2014

Særdeles Lovende

3. vinder - Babyklasse

Joanne Leslie Gerow (USA)

Otterup (DK)

14. juni 2014

Særdeles Lovende

3. vinder - Babyklasse

Jan Herngren (S)

Hedensted (DK)

18. maj 2014

Særdeles Lovende

3. vinder - Babyklasse

Hans Bierwolf (A)

Free counters!